بسم الله الرحمن الرحیم
 ترفند های فیس بوک

برچسب زدن فردی به کامنت یا status

گاهی مواقع لازم میشود comment  خود را خطاب به کسی بنویسیم یا او را از نوشته شدن این متن با خبر کنیم. برای اینکار کافیست بعد از علامت @ اسم فرد را به صورتی که در فیس بوک هست تایپ کنیم. با تایپ چند حرف لیستی باز میشود که میتوانید فرد مورد نظر را از لیست انتخاب کنید. با این کار آن شخص در کامنت یا استتوس برچسب (Tag) میشود.

قرار دادن شکل های خاص در کامنت

حتماً دیده اید که دیگران در متن هایی که می نویسند از نماد قلب استفاده میکنند. با نوشتن 3> شکل قلب ایجاد میشود. ولی اگر به شکل های دیگری نیاز دارید کافیست عبارت character map را در قسمت search  منوی start جستجو کنید. Character map را باز کنید. پنجره ای به شکل زیر باز میشود.

character map_نقشه کاراکتر

شکل مورد نظرتان را انتخاب کنید و دکمه  select و  Copy را کلیک کنید و در متن paste کنید.

استفاده از شکلک ها در چت

حتماً برایمان پیش آمده که با دوستی در فیس بوک چت کنیم. اما شکل اصلی صورتک ها تشکیل نشده و فقط ترکیبی از : ، ؛ ، ( ) و ... ایجاد شده.عکس زیر،شکلک های چتِ فیسبوک هستند. برای استفاده از آن ها کافیست از کاراکتر های کنار هر صورتک استفاده کنید.

شکلک های فیس بوک به همراه کاراکترهای سازنده آنها
امیدوارم این ترفند ها برایتان مفید بوده باشه منتظر قسمت بعدی مقاله باشید.
افزودن Dislike به پیامتان

دکمه لایک به صورت خودکار زیر تمام مطالبی که در فیس بوک منتشر می کنید وجود دارد اما اگر خواستید مطلبی را منتشر کنید و به دوستانتان اجازه دهید تا با کلیک بر روی لینکی بتوانند اعلام کنند که از مطلب شما خوششان نیامده، باید از نرم افزار Status Magic استفاده کنید.

. چگونه مطالب منتشر شده را از دید افراد خاصی پنهان کنیم


گاهی ممکن است بخواهید مطلبی را در فیس بوک منتشر کنید اما عده خاصی نتوانند انرا ببینند. با کلیک کردن بر روی account و انتخاب تنظیمات عمومی حریم خصوصی یا همان general privacy settings می توانید تعیین کنید که مطالب را که منتشر می کنید برای چه گروهی قابل مشاهده باشد.

اما می توانید کنترل بیشتری بر روی مطالب منتشر شده و خوانندگان آنها داشته باشید.پس از کلیک کردن در جعبه تایپ متن که بر روی دیوارتان در فیس بوک قرار دارد یک علامت قفل ظاهر می شود که با کلیک بر روی آن گزینه Customize می توانید نام یک لیست از دوستان و یا حتی نام یک نفر را وارد کنید تا مطلب شما تنها برای آنها قابل مشاهده باشد و یا تنها این افراد نتوانند آنرا ببینند.

 

. ارسال مطالب در زمان تعیین شده به صورت خودکار

یکی از ساده ترین ابزارها برای انتشار یک مطلب در زمان مشخص سرویس ساده Later Bro است. کافیست با اکانت خود وارد این سایت شده، منطقه زمانی خود را انتخاب کرده و ساعت و تاریخ انتشار را نیز تعیین کنید.


. چگونه افراد را در مطالب منتشر شده تگ بزنیم

برای این کار کافیست هنگام علامت @ را تایپ کرده و بلافاصله شروع به تایپ نام دوستتان همانگونه که در فیس بوک آمده کنید. لیست دوستانی که نامشان با حرف تایپ شده شروع می شود نیز در همین هنگام به شما نمایش داده می شود.  پس از انتشار مطلب نام دوست شما تبدیل به لینک خواهد شد و اشاره به پروفایلش خواهد داشت. علاده بر این نشان @ را هم نخواهید دید.


. مشاهده تمام مطالب عمومی منتشر شده در فیس بوک

اگر دوست دارید ببینید چه مطالبی در سراسر دنیا در فیس بوک منتشر می شود می توانید از سایت Open book استفاده کنید. این سایت تمام مطالب منتشر شده که با تنظیم حریم خصوصی everyone منتشر شده اند را نمایش می دهد.


. آمار در فیس بوک

اگر علاقه دارید بدانید تا به حال چند مطلب در فیس بوک منتشر کرده اید؟ نرم افزار Status Statistics علاوه بر این، اطلاعات دیگری را هم در اختیار شما قرار می دهد. با این نرم افزار خواهید توانست لیست کاملی از مطالبی را که منتشر کرده اید را خواهید داشت و به راحتی می توانید در این لیست به جستجو بپردازید و مطالب قبلی منتشر شده خودتان را بیابید. همین طور این سایت نموداری را در اختیارتان می گذارد که توسط آن می توانید اطلاعات آماری کاملتری را داشته باشید.

 
 
بالا